Copyright © 2008- RemekDDD.sk  Všetky práva vyhradené.
Používaním tohto webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies v súlade s nastavením prehliadača. Viac informácií
MENU
Profil firmy
Deratizácia
Dezinsekcia
Dezinfekcia
Cenník DDD služieb
Škodcovia
HACCP
IPM
Kontakt
VIZITKA
Jozef Remek DDD
Gaštanová 10
010 07 Žilina
mobil: 0905 794 418
email: remekddd@remekddd.sk
V prípade záujmu volajte 0905 794 418

Mravec faraónsky

Charakteristické znaky Mravca faraónskeho

Robotnice - veľkosť 2 mm, svetlohnedá až čajová farba, bruško tmavé, dožívajú sa 20 týždňov.
Samičky - veľkosť 3,5 - 4,8 mm, farba žltohnedá, dožívajú sa cca 400 dní.
Samčekovia - veľkosť 2,5 - 3,1 mm, farba hnedá, dožívajú sa 14 - 21 dní.
 

Výskyt mravcov

Mravec faraónsky sa vyskytuje najčastejšie v centrálne vykurovaných obidliach (paneláky, bytovky) a Mravec obyčajný vo voľnej prírode (záhrady, skleníky).
 

Vývoj Mravca faraónskeho

Mravec faraónsky má dokonalú premenu. Vývoj Mravca faraónskeho pri izbovej teplote prebieha zhruba 36 dní (vajíčko 7 dní, larva 17 dní, predkukla 3 dni, kukla 9 dní). U pohlavných foriem trvá vývoj v priemere o 14 dní dlhšie. Optimálna teplota je 26°C. Pri 14°C Mravce faraónske prežívajú, ale sa nerozmnožujú. Pri teplote 10°C hynú behom jedného týždňa.

Samčekovia a samičky Mravca faraónskeho nikdy nelietajú, samičky po spárení sa vracajú nazad do hniezda. Samička v priebehu života nakladie asi 300 vajíčok Mravca faraónskeho.

Faraónsky mravec je všežravec, prednosť dáva potrave s obsahom bielkovín (mäso, mäsové výrobky) požiera aj sladkosti. Zdá sa, že potravu rád strieda. Mravec faraónsky vždy dáva prednosť čerstvej a vlhkej potrave. Mravec faraónsky k životu nutne potrebuje vodu.

Mravec faraónsky je škodlivý hmyz, ktorý sa ničí dezinsekciou postrekom alebo porfesionálnymi nástrahami. Mravec faraónsky škodí nie len požieraním potravín, ale aj znečisťovaním. Mravec faraónsky si stavia jednoduché hniezda na skrytých miestach, ako sú špáry v múre, strope, podlahe v nábytku, okolo teplovodného potrubia, elektrického vedenia, v kúpeľniach, bytových jadrách, knihách, a v rôznych obaloch, krabiciach, izbových kvetinách.

Kolónie mravcov sú rôzne veľké a v napadnutých miestach ich býva väčší počet. Jedna kolónia mravcov má niekoľko desiatok i stoviek (150 a viac) samičiek a mnoho tisíc robotníc. Pre založenie novej kolónie je potrebné najmenej 20 robotníc a jedna samička.

Ak máte problémy s mravcami, môžete si pozrieť orientačný cenník DDD služieb a následne nás kontaktovať.
 
Mravec faraónsky