Copyright © 2008- RemekDDD.sk  Všetky práva vyhradené.
Používaním tohto webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies v súlade s nastavením prehliadača. Viac informácií
MENU
Profil firmy
Deratizácia
Dezinsekcia
Dezinfekcia
Cenník DDD služieb
Škodcovia
HACCP
IPM
Kontakt
VIZITKA
Jozef Remek DDD
Gaštanová 10
010 07 Žilina
mobil: 0905 794 418
email: remekddd@remekddd.sk
V prípade záujmu volajte 0905 794 418

Myš domová (Mus musculus)

Myš domová je rozšírená po celom svete a žije synantropným spôsobom života. Myš domová je nočným zvieraťom, dobre šplhá a pláva. V letnom období môže žiť Myš domová aj vo voľnej prírode. Koncom leta sa sťahuje do budov, kde prežíva zimné obdobie.

Pravidelná deratizácia hlodavcov (myší, potkanov atď) je veľmi dôležitá aby sa hlodavce (škodce) nepremnožovali.

Dospelá Myš domová má asi 9 cm dlhé telo a rovnako dlhý chvost. Má šedožltú farbu. Myš domová sa živí prevažne rastlinou potravou, hlavne semenami rastlín. V priaznivých podmienkach sa množí celý rok. Brezivosť Myši domovej trvá 19 - 21 dní. Vo vrhu má 5 - 6 mláďat. Mláďatá na 10. Deň života sú osrstené, na 14 deň vidia a 25. deň sa samostatne živia. Myš domová sa dožíva 1 maximálne 2 roky. Myši pohlavne dospievajú vo veku 2-3 mesiacov.

Myš domová žije v spoločenstvách podobne ako Hraboš poľný a každé spoločenstvo ovláda určitý priestor. Myš domová ako veľký škodca má celkom malé nároky na veľkosť plochy obývaného priestoru. Ak má myš dostatok potravy, jej životný priestor nie je väčší ako 5 m2, preto sa ťažko ničí hlavne v obytných skladoch. Ak vlhkosť potravy presahuje 15%, myš môže žiť a množiť sa bez pitia vody. Prechádza cez otvory väčšie ako 6 mm. Myš je odolnejšia voči rodenticídnym prípravkom ako Potkan hnedý.

Ak máte problémy s myšami resp. inými hlodavcami neváhajte kontaktovať Jozef Remek DDD a mi pre vás vykonáme deratizáciu hlodavcov na profesionálnej úrovni.
 
Myš domová