Copyright © 2008- RemekDDD.sk  Všetky práva vyhradené.
Používaním tohto webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies v súlade s nastavením prehliadača. Viac informácií
MENU
Profil firmy
Deratizácia
Dezinsekcia
Dezinfekcia
Cenník DDD služieb
Škodcovia
HACCP
IPM
Kontakt
VIZITKA
Jozef Remek DDD
Gaštanová 10
010 07 Žilina
mobil: 0905 794 418
email: remekddd@remekddd.sk
V prípade záujmu volajte 0905 794 418

Hraboš poľný

Hraboš poľný je typickým obyvateľom polí a trávnatých lokalít. Žije exoantropným spôsobom života. Dorastá do veľkosti 8 - 13 cm a hmotnosti 20 g. Hraboš poľný má zavalité telo a hnedú srsť. Chvost má kratší ako telo. Hraboš poľný má nápadne malé oči a uši.

Deratizácia hraboša poľného sa najčastejšie vykonáva na väčších poľnohospodárskych poliach. Hubenie hlodavcov, medzi ktorých patrí aj Hraboš poľný je veľmi dôležité aby nedošlo k premnoženiu.

Hraboš poľný (podobá sa na Hryzca vodného) žije v spoločenstvách, ktoré si chránia svoj životný priestor. Vchody do nôr Hraboša poľného sú prepojené ušľapanými chodníčkami, ktoré umožňujú jedincom spoločenstva rýchly pohyb od nory k nore a k miestam potravy.

Obdobie rozmnožovania Hraboša poľného závisí od vonkajších podmienok. Samice Hraboša poľného pohlavne dospievajú vo veku 4-5 týždňov. Brezivosť trvá 19 - 21 dní. V lete môže mať každý mesiac Hraboš poľný jeden vrh. Vo vrhu je priemerne 4-6 mláďat. Tieto na 8 deň vidia a na 14 deň sa už samostatne živia. Jedinci Hraboša poľného narodení na jar rodia ešte v tom istom roku, ale dožívajú sa len 8 mesiacov života. Jedinci narodení koncom leta a v jeseni už spravidla rodia až po prezimovaní a dožívajú sa veku 18 mesiacov. Po miernej zime dochádza často k ich premnoženiu, kedy na 1 ha plochy sa môže vyskytnúť 1 000 až 3 000 jedincov Hraboša poľného, ktoré za mesiac spotrebujú viac ako 2 000 kg rastlín a až 400 kg obilia.

Ak máte problémy s Hrabošom poľným neváhajte kontaktovať Jozef Remek DDD - deratizácia, dezinfekcia, dezinsekcia.
 
<Hraboš poľný