Copyright © 2008- RemekDDD.sk  Všetky práva vyhradené.
Používaním tohto webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies v súlade s nastavením prehliadača. Viac informácií
MENU
Profil firmy
Deratizácia
Dezinsekcia
Dezinfekcia
Cenník DDD služieb
Škodcovia
HACCP
IPM
Kontakt
VIZITKA
Jozef Remek DDD
Gaštanová 10
010 07 Žilina
mobil: 0905 794 418
email: remekddd@remekddd.sk
V prípade záujmu volajte 0905 794 418

Dezinsekcia

Čo je dezinsekcia?

Dezinsekcia je (všeobecne povedané) ničenie škodlivého hmyzu.

Pri výskyte škodlivého hmyzu, ktorého sa chcete zbaviť nás kontaktujte. Dezinsekciu vykonávame v meste Žilina ale aj v širokom okolí a to najmä v mestách Kysucké Nové Mesto, Čadca, Považská Bystrica, Martin, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín, Námestovo, Tvrdošín, Trenčín, Dubnica nad Váhom, Nové mesto nad Váhom a Prievidza. Dezinsekčné služby vykonávame tiež v dedinách a menších mestách ako Rajec, Rajecké Teplice, Terchová, Turčianske Teplice, Turzovka alebo Vrútky.
 

Druhy dezinsekcie

- Preventívna dezinsekcia - súbor opatrení na zabránenie vnikania, rozmnoženia, zahniezdenia a šírenia škodlivého hmyzu

- Represívna dezinsekcia - vykonáva sa až po výskyte škodlivého hmyzu
 

Prečo je dôležité vykonávať dezinsekciu?

- dezinsekcia Vás zbaví nepríjemne dotieravého hmyzu (ploštice, mravce, muchy, blchy, šváby atď.)

- znížite riziko prenosu ochorení z hmyzu (napr. ploštice)

- zabránite kontaminácii Vašich priestorov

- dezinsekcia je legislatívne stanovená
 

Všeobecne o dezinsekcii

Okolo nás sa vyskytuje obrovský počet druhov hmyzu, ale len málo je užitočných pre človeka. Naopak až niekoľko 100 druhov je škodlivých. Dezinsekcia sa stáva súčasťou života ľudí, či to chceme alebo nechceme. Orientačné ceny dezisekcie nájdete v cenníku DDD služieb.

Dezinsekcia ploštice, mravcov, komárov, bĺch a šváb sa vykonáva najčastejšie v domácnostiach. Dezinsekcia švábov, mravcov, pavúkov, múch a komárov sa vykonáva najčastejšie v skladoch potravín, výrobných halách, zdravotníckych zariadeniach, reštauráciách, hoteloch a iných zariadeniach.
 

Ploštice dezinsekcia

Dezinsekcia ploštice je za posledné roky na vzostupe. Ploštice sa najčastejšie prenášajú z ubytovacích zariadení (najčastejšie zo zahraničia) kedy je prenášačom hlavne batožina cestujúcich. Dezinsekciu ploštíc musí vykonať školený pracovník s profesionálnymi prípravkami, pretože voľne predajné spreje na ničenie hmyzu na ploštice nezaberajú. Pri podozrení na výskyt ploštice je potrebné čo najskôr kontaktovať odborníka aby v čo najkratšom čase vykonal dezinsekciu ploštice.
 

Druhy dezinsekcie

Najčastejšie sa používa chemická dezinsekcia. Pri chemickej dezinsekcii sa používajú na ničenie škodlivého hmyzu insekticídy. Dezinsekcia sa vykonáva aj po deratizácií, kedy bol nájdený hlodavec v rozklade. Pri veľkom zamorení škodlivým hmyzom odporúčam po dezinsekcii vykonať aj dezinfekciu.

- dezinsekcia postrekom - dotykom hmyzu s účinnou látkou hmyz uhynie

- dezinsekcia požerovou nástrahou - rôzne kazety z požerovou látkou - po požití hmyz uhynie. Odporúča sa na faraónske mravce (panelákové mravce)