Copyright © 2008- RemekDDD.sk  Všetky práva vyhradené.
Používaním tohto webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies v súlade s nastavením prehliadača. Viac informácií
MENU
Profil firmy
Deratizácia
Dezinsekcia
Dezinfekcia
Cenník DDD služieb
Škodcovia
HACCP
IPM
Kontakt
VIZITKA
Jozef Remek DDD
Gaštanová 10
010 07 Žilina
mobil: 0905 794 418
email: remekddd@remekddd.sk
V prípade záujmu volajte 0905 794 418

Mucha domáca

Mucha domáca je najbežnejšou a najhojnejšou muchou v domácnostiach, potravinárskych prevádzkach chove hospodárskych zvierat, obchodoch a skladoch.

Mucha domáca má veľkosť 7 - 8 mm, farbu sivočiernu, na hrudi má 4 pozdĺžne čierne pruhy. Ústne ústroje má lízavé. Samička Muchy domácej kladie v jednej znáške 200 vajíčok. Vajíčka kladie do hnoja, menej často do hnijúcich odpadkov.

Z vajíčok Muchy domácej sa liahnu beznohé larvy, 2 x sa zvliekajú, za 7 - 8 dní sa zakuklia. Dospelé muchy sa liahnu podľa podmienok, za 3 dni až 5 mesiacov. Pri teplote 20 - 25 °C prebehne celý vývoj za cca 7 dní.

Mucha domáca sa dožíva podľa teploty počasia 2 až 13 týždňov. Mucha prezimuje buď v štádiu larvy alebo kukly, vzácnejšie ako dospelá mucha. Mucha domáca obťažuje človeka, zvieratá a prenáša pasívne na povrchu tela alebo výkalmi infekčné choroby.
 

Ničenie Muchy domácej

Likvidácia lariev v liahniskách. Mucha domáca sa ničí postrekom - dezinsekciou. Postrekom sa okrem muchy domácej hubí aj iní obtiažny hmyz ako napr. Osa obyčajná alebo pavúky.
Mechanické ničenie múch (mechanická dezinsekcia) - sieťky proti muchám na oknách, odpratávanie odpadov hnoja.
 

Ostatné druhy múch

- Bodavka maštalná
- Slnivka izbová
- Bzučivka obyčajná
- Bzučivka
- Mäsiarka obyčajná

Ak vás obťažujú muchy alebo iný obtiažny hmyz a chcete sa ho zbaviť, kontaktujte nás. Predtým si však môžete pozrieť ceny dezinsekcie.
 
Mucha domáca